Katalog Firm i Instytucji Wróć

Fenix Kancelaria Prawna

ul. Rynek Kościuszki 30/4

15-426 Białystok

tel.505 906 905tel.606 692 239

kancelariafenix.pl
kontakt@kancelariafenix.pl
Czynne: PON - PT: 9.00 - 17.00

Mapa
Opis:

Usługi, które oferuje Kancelaria Prawna Fenix z siedzibą w Warszawie i oddziałem w mieście Białystok, są przede wszystkim skierowane do osób fizycznych, które dotknięte zostały problemami związanymi z zadłużeniem. Zespół profesjonalistów pracujących w kancelarii składa się z osób o ugruntowanej wiedzy prawniczej, popartej doświadczeniem zdobytym w trakcie wielu poprowadzonych w przeszłości przypadkach. To zarówno radcy prawni, mediatorzy, jak i specjaliści do spraw upadłości. Każda z tych osób jest gotowa do podjęcia natychmiastowych kroków, mających na celu skuteczne działania w obrębie interesów powierzonych przez Klientów.

Dziedziną, w której specjalizuje się kancelaria, jest upadłość konsumencka osób fizycznych. Dotyczy ona specyficznej sytuacji prawnej, w której może się znaleźć osoba nieprowadząca działalności gospodarczej, w tym także posiadacz gospodarstwa rolnego bez założonej firmy. Do zadań prawników pracujących w kancelarii należy przede wszystkim wsparcie na każdym etapie ogłaszania upadłości oraz ocena, czy sytuacja finansowa, w jakiej znajduje się konsument, uprawnia go do ubiegania się o status bankruta. Już na wstępie analizowana jest dostarczona dokumentacja, historia przychodów oraz wydatków Klienta, a także wszystkie inne przesłanki mogące doprowadzić do najkorzystniejszego rozwiązania finansowych problemów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową https://kancelariafenix.pl/upadlosc-konsumencka/

Kancelaria Prawna Fenix w Białymstoku oferuje również wsparcie w takcie uzupełniania akt oraz zrozumienia konsekwencji, jakie niesie ze sobą wniosek o upadłość konsumencką. Wsparcie jest kompleksowe i dotyczy wypełnienia dokumentów od najprostszych danych, takich jak PESEL i miejsce zamieszkania, przez usystematyzowanie żądań, aż po zebranie wszelkich dowodów mających związek ze sprawą. Prawnicy pomagają również w przygotowaniu spisu wierzycieli we wniosku oraz w sporządzeniu indywidualnych oświadczeń dłużnika.

Aby ogłoszenie upadłości konsumenckiej było w pełni możliwe, wcześniej zebrana, doprecyzowana i ujednolicona dokumentacja musi zostać przekazana do właściwego sądu. To także kolejny etap, w którym można zwrócić się o pomoc do prawników w kancelarii Fenix. Przed złożeniem wniosku jest on zawsze dodatkowo analizowany i w przypadku potrzeby uzupełniany lub modyfikowany.

Zgodnie z obecną literą prawa, w sprawie upadłości konsumenckiej można zwrócić się na drodze oficjalnego postępowania jedynie raz na dziesięć lat. Kancelaria Prawna Fenix pomaga w fachowej kwalifikacji sytuacji finansowej klienta, a następnie przygotowaniu akt do takiego momentu, w którym mogą one być bez wahania przedstawione przed sądem. Interwencja osób doświadczonych w wielu przypadkach pomaga konsumentowi w doprowadzeniu spraw do szczęśliwego finału, z zachowaniem komfortu psychicznego na każdym etapie postępowania.

Zachęcamy również do zapoznania się z eksperckimi poradami na temat upadłości konsumenckiej https://kancelariafenix.pl/upadlosc/