Sport

Wróć

Dzień otwarty na Torze Wschodzący Białystok

2019-09-11 11:07:09
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na dzień otwarty na Torze Wschodzący Białystok. Akcja zatytułowana Odwiedź swój tor przeprowadzona zostanie w najbliższą niedzielę (15.09).
BOSiR
Tor Wschodzący Białystok to najmłodszy obiekt Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Arena, gdzie w bezpiecznych warunkach można trenować jazdę różnymi pojazdami, została udostępniona mieszkańcom stolicy Podlasia (i nie tylko) w listopadzie 2017 r. Od tamtej pory tor nieustannie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale są osoby, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z nawierzchnią obiektu lub przy ul. Ciołkowskiego pojawiały się sporadycznie. Dla nich właśnie BOSiR przygotował akcję pod tytułem Odwiedź swój tor.

Z okazji dnia otwartego obowiązywać będą specjalne ceny. Koszt jazdy ustalono na 10 zł od motocykla i auta (opłata pobierana na miejscu, gotówką, w dniu wydarzenia). Organizatorzy informują, że na pętlę będzie wjeżdżało po 10 motocykli w pierwszej sesji oraz po 5 aut w drugiej sesji. Kolejni kierowcy będą się szykować do jazdy, poznając na odprawie zasady panujące na obiekcie.

20-minutowe sesje skierowane do motocyklistów przeprowadzone zostaną w niedzielę w godz. 11.00-13.30. Kierowcy aut na obiekt (sesje 10-minutowe) wjadą od godz. 14.30.

Przypomnijmy, że Tor Wschodzący Białystok zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego - tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową o długości ok. 930 m i szerokości liczącej 10-12 m. Arena ta jest idealnym miejscem do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczania trasy.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl