Aktualności

Wróć

Drogowcy pojawili się na ruchliwej ulicy. Uwaga – trzeba się liczyć z korkami

2019-03-13 11:45:48
Na al. Jana Pawła II kierowcy napotkają utrudnienia w ruchu. Niektóre pasy jezdni będą nieprzejezdne. Remont trwa także na ul. Jurowieckiej.
Justyna Fiedoruk
Remont na al. Jana Pawła II

W środę (13.03) rozpoczął się pierwszy etap prac na al. Jana Pawła II, który potrwa do piątku (15.03). W tych dniach w godz. 8.00-17.00 należy spodziewać zamknięcia na odcinku około 30 m wewnętrznych pasów ruchu na obu jezdniach - przed skrzyżowaniem z ul. Bacieczki. Początek zawężenia jezdni rozpoczyna się 30 metrów przed skrzyżowaniem - jadąc w kierunku granicy miasta.

W poniedziałek (18.03) o godz. 9.00 rozpocznie się drugi etap prac, który potrwa około 2 miesięcy. Przez ten czas zostanie całkowicie zamknięta prawa jezdnia (jadąc w kierunku granicy miasta) na odcinku od skrzyżowania z ul. Bacieczki (początek zamknięcia jezdni: 30 metrów przed skrzyżowaniem) do zjazdu do restauracji McDonald`s. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią lewą, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Kierowcy muszą się liczyć także z tym, że przez najbliższe tygodnie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych oraz przy wjeździe do restauracji McDonald`s.

Osoby jadące al. Jana Pawła II w kierunku centrum oraz na skrzyżowaniu ul. Narodowych Sił Zbrojnych z al. Jana Pawła II obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo. Nie będzie on dotyczył mieszkańców okolicznych posesji oraz pojazdów obsługujących budowę.

Zostaną wytyczone także tymczasowe przystanki autobusowe. Jeśli chodzi o ruch pieszych, to na odcinku od ul. Hotelowej do ul. Bacieczki będzie on możliwy jedynie wzdłuż prawej strony jezdni.

Na czas prowadzonych prac osoby podróżujące w kierunku centrum obowiązywać będą następujące objazdy:
- ul. gen. F. Kleeberga – ul. H. Kołłątaja – al. Konstytucji 3 Maja,
- ul. Narodowych Sił Zbrojnych – ul. Komisji Edukacji Narodowej - ul. H. Kołłątaja – al. Konstytucji 3 Maja.

Powyższe utrudnienia związane są z realizacją inwestycji: Rozbudowa ul. Narodowych Sił Zbrojnych z al. Jana Pawła II w Białymstoku wraz z infrastrukturą techniczną.

Utrudnienia także na ul. Jurowieckiej

Od lutego trwa remont ul. Jurowieckiej. Kierowcy napotkają utrudnienia na odcinku od ronda św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Poleskiej do skrzyżowania z ul. Ciepłą. Zawężona została prawa strona jezdni, a na pozostałej części wygrodzono dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Obowiązuje także ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Powyższe utrudnienia związane są z realizacją inwestycji: Rozbudowa ul. Jurowieckiej w Białymstoku na odcinku od ul. Ciepłej do ul. Poleskiej. Zgodnie z założeniami przebudowa ma się zakończyć pod koniec czerwca.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl