Kino, teatr

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

DKF Gag: Między morzem a oceanem

2019-09-12
Termin: 2019-09-12
Po wakacyjnej przerwie, DKF „GAG” zaprasza na pokaz nagrodzonego na MFF San Sebastian hiszpańskiego dramatu w reżyserii Isakiego Lacuesty!

MIĘDZY MORZEM A OCEANEM

Godz. 18:00
Bilet: 12 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prelekcja i dyskusja: dr Maciej Białous

Między morzem a oceanem / Entre dos aguas
Hiszpania 2019, 136'
reż. Isaki Lacuesta
obsada: Israel Gómez Romero, Francisco José Gómez Romero

Zwycięzca MFF San Sebastian, „Między morzem a oceanem”, to przepiękny i niezwykle czuły hiszpański dramat, który opowiada historię dwóch braci, którzy poszli bardzo różnymi ścieżkami w życiu i po latach spotykają się na wyspie San Fernando.

Israel, młodszy z rodzeństwa, właśnie wychodzi z więzienia. Chce zacząć wszystko od nowa, ale w nękanej bezrobociem Andaluzji trudno o pracę. Żyje w poczuciu, że oprócz prochów, odsiadki i śmierci rodzinne miasto nic mu nie oferuje.
Od zejścia na przestępczą ścieżkę próbuje chłopaka odwieść starszy brat Cheíto, marynarz, którego życie też nie jest beztroskie.

Film Lacuesty jest intymny, skupiony na postaciach, ich gestach i ciałach, a jednocześnie żywiołowy jak flamenco i epicki w ukazaniu kilkunastu lat z życia rodzeństwa. Kreśląc pejzaż społeczny biednego Południa, reżyser unika protekcjonalnego tonu, ujmuje zaś czułością i szacunkiem, z jakimi podchodzi do bohaterów. Z niepozornych momentów udaje się Lacueście nakreślić melancholijny portret trudnej braterskiej miłości, który staje się także obrazem męskości w kryzysie nienadążającej za współczesnością.

Miejsce imprezy