Kultura i Rozrywka

Wróć

Czas na Gypsy Jazz

2021-04-07 16:59:08
Od niedawna Michałowo ma swoje internetowe radio. W dniu Międzynarodowego Dnia Romów nada specjalną audycję z muzyką Gypsy Jazz.
Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie
8 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Romów. Święto to zostało ustanowione na Kongresie Międzynarodowego Związku Romów w Jadwisinie k. Serocka w 1990 roku, który odbył się pod patronatem UNESCO. Dzień ten upamiętnia pierwsze spotkanie przedstawicieli Romów z 25 państw, które odbyło się pod Londynem w 1971 r., 8 kwietnia właśnie. Obchody tego święta mają zjednoczyć społeczność romską na całym świecie, ale także zwrócić uwagę szerszego grona odbiorców na romskie tradycje, zwyczaje, problemy, z jakimi współcześnie borykają się Romowie.

Radio Michałowo.FM, które rozpoczęło swoją działalność w tym roku, to nowy projekt władz Michałowa i Gminnego Ośrodka Kultury. W ekipie radia znaleźli się wolontariusze.

We czwartek (8.04) o godz. 18:00 zostanie nadana specjalna audycja pod nazwą Czas na Gypsy Jazz, poprowadzi ją Paweł Oziabło, na co dzień dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie, gitarzysta zespołu Oddział Zamknięty.

Radio dostępne jest przez stronę: MICHAŁOWO.FM
Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl