Aktualności

Wróć

Co zabija Jezusa? Zdaniem parafii w Łapach: szczepionki, Strajk Kobiet i działacze LGBT

2021-04-06 12:20:02
Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach stworzył kontrowersyjną instalację Grobu Pańskiego. Działacz, który, zdaniem parafii, zabija Jezusa, uważa, że takie działania nie mają nic wspólnego z wiarą i miłosierdziem.
Bart Staszewski /fb
Grób wzbudził kontrowersje

W Łapach (powiat białostocki) na święta wielkanocne postanowiono w dość oryginalny sposób udekorować Grób Pański. Autor instalacji umieścił Jezusa na skrzynkach piwa, wokół są porozrzucane puszki i szklane butelki po alkoholu, papierosy, a także testy na COVID-19 i opakowania po szczepionkach wraz z kombinezonem, którego lekarze używają by chronić się przed zakażeniem.

Gdyby tego było mało, postanowiono dodać także wizerunki działaczy LGBT: Margot, Barta Staszewskiego oraz liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marty Lempart, znajdujących się na okładce tygodnika Do rzeczy, którego logo zostało zaklejone. Jest także kontrowersyjny wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą. To wszystko łączy jedno – wielki napis Jak zabijam Jezusa.

Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach postanowił udekorować instalację Grobu Pańskiego m.in. moją podobizną (z okładki czasopisma Do Rzeczy). Rzekomo zabijam Chrystusa. Tymczasem to sam Chrystus mówił Kto wami gardzi, mną gardzi (Łk 10,16). Obok mnóstwo butelek i puszek po piwie. Widoczna jest też wielka taca z banknotami. To wszystko nie ma nic wspólnego z wiarą ani miłosierdziem. To jest patokatolicyzm - komentuje w mediach społecznościowych Bart Staszewski, warszawski działacz LGBT.

Jego twarz została zaklejona, co z resztą?

Aktywistę mocno zbulwersował sposób przedstawienia grobu. Ponoć zabiłem jakiegoś Chrystusa, nie wiem tylko kiedy i gdzie. Zarobiony jestem, może coś przeoczyłem? Człowiek żyje w pędzie, jedna chwila i pyk. Nie ma człowieka... Wyrok na całe życie - pisze.

Bart Staszewski znany m.in. z ogólnopolskiej akcji Strefy wolne od LGBT, skierował do kurii i parafii żądanie usunięcia wizerunku z instalacji Grobu Pańskiego i listownych przeprosin. Po interwencji Barta, jego twarz została zaklejona małą białą karteczką.

Dziwię się, że została cała instalacja. Gdyby ktoś inny położył Jezusa na skrzyniach po browarach cały PiS i episkopat Polski by grzmiał - uważa działacz.

Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła znajduje się w Łapach przy ul. Trzeciego Maja 8. Parafia transmituje także msze na kanale YouTube, gdzie można zobaczyć jak prezentuje się wspomniany Grób Pański.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl