Kultura i Rozrywka

Wróć

Co tym razem przygotował Białostocki Teatr Lalek?

2021-01-13 15:35:18
Białostocki Teatr Lalek proponuje widzom kolejne spektakle online. Tym razem to Piaskownica oraz Sen nocy miłości.
Białostocki Teatr Lalek
Białostocki Teatr Lalek transmituje spektakle na żywo, wprost ze sceny. W najbliższy weekend (16-17.01) będzie można zobaczyć Piaskownicę oraz Sen nocy miłości.

Piaskownica to historia o niedojrzałości przebranej za dojrzałość. To historia o nieustannym mijaniu się w relacjach, w związkach. To historia o braku komunikacji nie tylko z drugim człowiekiem, ale także z samym sobą. Czy umiemy odkryć własne potrzeby i pragnienia, czy umiemy je rozpoznać, nazwać, zrozumieć? Czy umiemy je pogodzić z potrzebami drugiej osoby? Człowiek to tykająca bomba. Czy spustoszy to, co dookoła, czy raczej wybuchnie wewnątrz? A może ta bomba okaże się niewypałem i ogarnie nas niewysłowiony smutek.

autor - Michał Walczak
reżyseria - Mateusz Tymura
scenografia i multimedia - Sebastian Łukaszuk
muzyka - Adam Frankiewicz
obsada: Agata Soboczyńska, Błażej Piotrowski

Z kolei Sen nocy miłości to szekspirowskie przedstawienie przerobione magią w bajkę, by zadziwić wszystkich widzów. Czym zadziwić? Król Oberon radzi wszystkim, jak się kochać, kto i kogo, ale sam ma kłopot serca, bo królowa patrzy srogo. Więc gdy ojciec z córką Hermią, wnet przychodzi po poradę, król Oberon sam obmyśla swej królowej oślą zdradę.

Spektakl jest dla wszystkich – dużych, małych, tych, którzy znają Szekspira i tych, którym jest obcy, entuzjastów i wytrwałych.

tłumaczenie - Stanisław Barańczak
reżyseria i scenografia - Marek Zákostelecký (Czechy)
adaptacja i dramaturgia - Elżbieta Chowaniec
choreografia - Aneta Jankowska
muzyka - Martin Husovský (Słowacja)
multimedia - Krzysztof Kiziewicz
obsada: Agata Soboczyńska, Magdalena Dąbrowska, Izabela Maria Wilczewska, Grażyna Kozłowska, Agnieszka Sobolewska, Łucja Grzeszczyk, Mateusz Smaczny, Krzysztof Bitdorf, Maciej Zalewski, Michał Jarmoszuk, Piotr Wiktorko

Zobacz też: Piaskownica Sen nocy miłości
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl