Gdzie zjeść / Restauracja Wróć

BABKA KUCHNIA KRESOWA

ul. Lipowa 2

15-427 Białystok

tel.690 273 707


babkabialystok@wp.pl
Karty płatnicze: Tak

Mapa
Opis:
Rezerwacja telefoniczna miejsc: Tak
Klimatyzacja: Tak
Ogródek / miejsca na zewnątrz: Tak
Muzyka: folk białoruski, ukraiński, rosyjski, polski
Marki piwa: piwa ze wschodniej granicy
Kuchnia: kresowa, tatarska, żydowska
Minimalna cena dania: 7 zł

RESTAURACJA REGIONALNA BABKA.

Babka to pierwsze takie miejsce w Białymstoku, w którym można odbyć podróż kulinarną po kresach.

Litewski vederaj i didżkukuliai. Pierś po kijowsku, białoruskie draniki z wieprzowiną. Czulent żydowski. Podlaska golonka pieczona w trawie żubrowej.

To przysmaki kuchni kresowej, których można skosztować jeżdżąc po całym regionie. Ale prościej jest wejść do mieszczącej się w centrum Białegostoku restauracji regionalnej Babka - tym bardziej, że miejsce jest wyjątkowo urokliwe.

W menu - poza wspomnianymi już specjałami, jak vederaj (czyli kiszka ziemniaczana z surówką z kiszonej kapusty) czy didżkukuliai (czyli cepeliny lub jeszcze inaczej - kartacze z okrasą), znajdziemy też np. gulasz i udziec barani, chłodnik litewski z ogonami raków (w sezonie), pielemieni w rosole z lubczykiem czy soliankę rybną z sandaczem.

Pyszne śniadania przygotowane w oparciu o regionalne produkty z pewnością będą świetnym początkiem dnia, a na deser czekają na Was babcine racuchy z jabłkami, wereniki z jagodami lub pieczone na miejscu ciasto dnia.

Oczywiście nie brakuje w Babce wszelkich odmian babki ziemniaczanej: z kiełbasą majerankową, z cebulą cukrową (doskonałą dla wegetarian) czy z jabłkami - lekko słodko-kwaśną, podawaną ze śmietaną, także na ciepło.

Wszystkie potrawy są przygotowywane na bieżąco ze świeżych produktów.

Są też w Babce nietuzinkowe napitki: kompoty własnej produkcji, babkowy kwas miodowy, nietypowy wybór trunków, w tym piw litewskich, rosyjskich, ukraińskich .

Mieszcząca się w centrum Białegostoku Babka może pomieścić 40 gości - jest unikalnym w swoim klimacie miejscem zarówno na imprezy rodzinne, jak i firmowe, ale też jest w niej atmosfera sprzyjająca spotkaniom we dwoje.

BABKA KUCHNIA KRESOWA