Katalog Firm i Instytucji Wróć

AXIS Ortopedia Rehabilitacja

ul. Fabryczna 4

15-483 Białystok

tel.733 002 107

www.axis-reh.pl
Czynne: PN - PT: 14.00 - 20.00, wizyty umawiane telefonicznie
Karty płatnicze: Nie

Mapa
Opis:

Zakres działalności AXIS:

- fizjoterapia/rehabilitacja ortopedyczna, neurologiczna, korekcja wad postawy, trening funkcjonalny
- produkcja oraz sprzedaż- NOWOŚĆ NA RYNKU!!! PODUSZKA ANATOMICZNA AXIS SLLEPING PILLOW!!!

Poduszki anatomiczne AXIS SLEEPING PILLOW są dostosowywane i dobierane do indywidualnych cech anatomicznych kręgosłupa. Zostały zaprojektowane przez fizjoterapeutów, wykładowców akademickich Uniwersytetu Medycznego na podstawie wieloletnich doświadczeń w pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi odcinka szyjnego kręgosłupa. Wielu pacjentów skarży się na nasilenie dolegliwości takich jak ból i zawroty głowy, sztywność i ból karku, czy drętwienie rąk po nocy przespanej na standardowej lub źle dobranej poduszce. Dostosowanie prawidłowej poduszki jest istotnym elementem procesu rehabilitacyjnego i profilaktyki dolegliwości związanych z kręgosłupem szyjnym. Jedynie prawidłowo dobrana poduszka podpierająca kluczowe rejony kręgosłupa i głowy pozwala w pełnym stopniu wykorzystać czas odpoczynku. Poduszki AXIS SLEEPING PILLOW zostały wykonane ze 100% bawełny oraz granulatu silikonowego przebadanych według standardów OEKO-TEX® Standard 100. Zapraszamy na naszą stronę axis-reh.pl.

Jeśli cierpisz z powodu dysfunkcji narządu ruchu objawiającej się bólem, obrzękiem, mrowieniem i drętwieniem lub doznałeś urazu, przeszedłeś zabieg operacyjny, AXIS jest miejscem, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc. Twoje schorzenia i dysfunkcje nie pozwalają Ci na korzystanie ze standardowych form ruchu? Potrzebujesz profesjonalnego treningu pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który pomoże Ci odzyskać sprawność.

METODY FIZJOTERAPEUTYCZNE STOSOWANE W NASZYM GABINECIE:

 • Ortopedyczna Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborn – Evjenth
 • Terapia Tkanek Miękkich (Techniki Energizacji Mięśni, Mięśniowo-Powięziowe Rozluźnianie, Techniki Aktywnego rozluźniania, Terapia punktów spustowych, Technika Positional release)
 • Neuromobilizacje struktur nerwowych NDS (Neurodynamic Solution)
 • Krótkodźwigniowe techniki manipulacyjne HVLA
 • Terapia wisceralna
 • Haczykowanie
 • Kinesiology taping
 • Elektroterapia
 • Ultradźwięki
 • Terapia skojarzona ultradźwięki + elektroterapia
 • Trening sensomotoryczny
 • Trening funkcjonalny
 • Ćwiczenia lecznicze w chorobach i dysfunkcjach kręgosłupa i kończyn

ZAJMUJEMY SIĘ LECZENIEM REHABILITACYJNYM - TERAPIĄ SCHORZEŃ I DYSFYNKCJI:

 • Kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego, szyjnego oraz miednicy:
 • Stawu ramiennego, obręcz barkowa
 • Stawu łokciowego
 • Stawu nadgarstkowego i ręki:
 • Stawu biodrowego:
 • Stawu kolanowego:
 • Stawu skokowego i stopy:
 • Stawu skroniowo-żuchwowego

FIZJOTERAPEUCI:

URSZULA MADEJ
Mgr fizjoterapii

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (studiapierwszego stopnia) oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (studia drugiego stopnia). Po ukończeniu studiów zdobywała doświadczenie w Przychodniach Rehabilitacyjnych w Białymstoku i Gródku, oraz w Przedszkolu Integracyjnym w Supraślu pracując z dorosłymi i dziećmi. Była związana również z klubem fitness, gdzie jej fizjoterapeutyczne wykształcenie pomogło przywrócić formę osobom obciążonym medycznie.

Liczne szkolenia w dziedzinie Diagnozowania i Leczenia Dysfunkcji Tkanek Miękkich J. Ciechomskiego (dodatkowo moduł w Pediatrii) pozwalają jej globalnie spojrzeć na pacjenta niezależnie od wieku. Stale podnosi swoje kwalifikacje w dziedzinie fizjoterapii, ale również w dziedzinach niemedycznych jak pedagogika. Kontynuuje naukę w dziedzinie osteopatii we Flanders International College of Osteopathy (FICO).

PAWEŁ KONARZEWSKI
Mgr fizjoterapii

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (studia pierwszego stopnia) oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (studia drugiego stopnia). 

Karierę zawodową rozpoczynał w białostockich placówkach rehabilitacyjnych. Rozwój zawodowy pozwolił na podjęcie pracy na stanowisku wykładowcy w Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Obecnie prowadzi zajęcia praktyczne i teoretyczne (Diagnostyka funkcjonalna i programowanie rehabilitacji, Metody specjalne w fizjoterapii ), jest opiekunem praktyk zawodowych na kierunku fizjoterapia oraz wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Profesjonalistów Zdrowia w Reumatologii. Zajmuje się również pracą naukową. Jest współautorem prac z dziedziny rehabilitacji publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jednocześnie rozwijał się w dziedzinie terapii manualnej oraz rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej itp. pracując w gabinecie fizjoterapii przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Ukończył cykl szkoleń terapii manualnej wg. koncepcji Kaltenborn – Evjenth, zakończony egzaminem dającym międzynarodowy certyfikat terapeuty manualnego oraz cykl szkoleń Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu. Poszerzył swoją wiedzę i gamę technik o terapie wisceralną, NDS Neurodynamic Solution, HVLA – krótkodźwigniowe techniki manipulacyjne, haczykowanie i wiele innych. Uczestniczy w cyklu szkoleń według standardów IFOMT (The International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists). Szkolenie OMPT jest szkoleniem zaawansowanym w terapii manualnej, a w niektórych krajach jest oficjalnie uznaną specjalizacją zawodową w fizjoterapii.

AXIS Ortopedia Rehabilitacja
AXIS Ortopedia Rehabilitacja