Sport

Wróć

Asystent Ireneusza Mamrota trenerem jagiellońskich rezerw

2022-01-14 17:24:37
Wiemy już, kto przejmie stery nad rezerwami Jagiellonii. Następcą Wojciecha Kobeszki, który zrezygnował z funkcji trenera III-ligowej drużyny, będzie Adrian Siemieniec.
Jagiellonia Białystok
W czwartek (13.01) Duma Podlasia poinformowała, że dotychczasowy trener III-ligowych rezerw, czyli Wojciech Kobeszko, nie poprowadzi białostockiego zespołu w rundzie wiosennej. Szkoleniowiec i były zawodnik Jagi sam ustąpił z zajmowanego stanowiska, tłumacząc swą decyzję zmęczeniem (więcej: Rezerwy Jagiellonii bez trenera). Na ogłoszenie następcy nie musieliśmy czekać zbyt długo. W piątek (14.01) klub zakomunikował, że nowy trenerem Jagiellonii II Białystok będzie Adrian Siemieniec.

Siemieniec to wieloletni asystent Ireneusza Mamrota, dlatego nie ma obaw, że 30-latek będzie potrzebował czasu, by wdrożyć się w zespół. Szkoleniowiec ten białostocki klub zna bardzo dobrze, z większością III-ligowych piłkarzy miał już okazję pracować, w efekcie czego zamysł na prowadzenie drużyny nie ulegnie wielkiej zmianie.

- Bardzo cieszę się z nominacji. Jest to dla mnie duża szansa. Po wieloletniej pracy w charakterze asystenta, oprócz krótkiego epizodu w Rozwoju Katowice, jest to moja pierwsza samodzielna praca i to od razu na poziomie III ligi. Jestem wdzięczny prezesowi za okazane mi zaufanie i szansę. Zrobię wszystko, żeby spłacić ten kredyt zaufania - powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej białostockiego klubu Adrian Siemieniec.

Warto dodać, że skład reszty sztabu szkoleniowego rezerw pozostanie praktycznie niezmieniony. Asystentem nadal będzie Jan Pawłowski, trenerem przygotowania fizycznego Grzegorz Arłukowicz, a fizjoterapeutą Filip Jaworski. Dodatkowo do tego grona dołączy Piotr Grzybko, który zajmie się treningiem bramkarzy.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl