Aktualności

Wróć

Apel MSZ - podróże zagraniczne lepiej odłożyć

2020-10-17 07:56:56
Osoby, które nie muszą wyjeżdżać za granicę, powinny zostać w domu. To rekomendacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Każdy, kto mimo pandemii, zdecyduje się na podróż, musi liczyć się z utrudnieniami.
pixabay.com
Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży międzynarodowych. Przynajmniej jeżeli nie są one konieczne. To rekomendacja, która, jak nie trudno się domyślić, związana jest z z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie i coraz większą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

- Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych - ostrzega MSZ.

Szczegółowe informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw można znaleźć na stronie internetowej resortu spraw zagranicznych w zakładce Informacje dla podróżujących. Warto również zerkać na stronę internetową Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl