Katalog Firm i Instytucji Wróć

Anna Pszonak Meteor Architects

ul. Grochowa 2a

15-423 Białystok

tel.85 688 59 25

www.meteorarchitects.pl
office@meteorarchitects.pl
Czynne: PN - PT: 8.00 - 16.00
Karty płatnicze: Nie

Mapa
Opis:

METEOR ARCHITECTS to profesjonalne usługi w zakresie projektowania architektonicznego, wystroju wnętrz, nadzoru autorskiego i realizacji budowy.

Meteor Architects założyliśmy w 2005 roku - we dwójkę. Anna Pszonak ukończyła Politechnikę Białostocką zdobywając za swój projekt dyplomowy nagrodę SARP „Nowa myśl w architekturze”. Bogdan Pszonak jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, od 2004 roku jest pracownikiem dydaktycznym na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, a w 2009 roku zdobył uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

Staramy się projektować budynki i wnętrza funkcjonalne, które w pełni odzwierciedlają Państwa potrzeby. W sposób świadomy i twórczy łączymy tradycję z nowoczesnością. Chętnie sięgamy po sprawdzone wzorce a jednocześnie jesteśmy otwarci na nowinki techniczne i materiałowe. Współczesna architektura w naszym rozumieniu to funkcjonalność, energooszczędność, trwałość oraz proste a tym samym ekonomiczne formy. Najpiękniejsze są budynki, w których przestrzeń i funkcja tworzą przemyślaną całość.

Pierwsze konsultacje są niezobowiązujące i darmowe! Przyjrzymy się Państwa planom, powiemy, na co naszym zdaniem należy zwrócić uwagę, jakie są plusy i minusy działki. Przybliżymy procedurę urzędową. Odpowiemy na Państwa pytania i przedstawimy szczegółowy cennik naszych usług. Zapraszamy!

OFERUJEMY PAŃSTWU:

 • Projekty domów jednorodzinnych.
 • Projekty wnętrz i mebli, aranżacje wystaw, pawilony wystawowe.
 • Usługi budowlane, prowadzenie budowy, nadzór autorski, doradztwo techniczne.
 • Projekty budynków wielorodzinnych, zabudowy szeregowej, hoteli, biur, budynków przemysłowych, handlowych i usługowych, hal magazynowych, obiektów sportowych i innych.
 • Obsługę całego procesu inwestycyjnego: od wyboru działki i pomocy przy określeniu rentowności inwestycji do momentu przekazania nowego budynku do użytkowania.
 • Pełną dokumentację projektową: analizy chłonności terenu, koncepcje architektoniczne, projekty budowlane, wielobranżowe projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne, przedmiary robót i kosztorysy.
 • Prowadzenie postępowań formalo-prawnych, w tym: uzyskanie warunków zabudowy, warunków przyłączy technicznych mediów, przyłączenia do układu drogowego, raporty oddziaływania na środowisko, świadectwa energetyczne, pozwolenia na budowę i pomoc przy przekazaniu budynku do użytkowania.

KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY Z METEOR ARCHITECTS:

 • Pełna obsługa inwestycji - od projektu do gotowego budynku: projekt, budowa, nadzór autorski i inwestorski, prowadzenie postępowania administracyjnego.
 • Współpraca ze sprawdzoną firmą budowlaną pozwala nam kontrolować jakość budynków powstających według naszych projektów.
 • Trzymamy się ustalonych terminów. Pomagamy w zaplanowaniu całego harmonogramu inwestycji.
 • W ramach nadzoru autorskiego wykonujemy: niezbędne uszczegółowienia projektu, konsultacje z wykonawcami, porady przy zmianie materiałów i technologii. Przez cały czas czuwamy nad zgodnością budowy z dokumentacją projektową.
 • Współpracujemy z renomowanymi biurami specjalistów branżowych: konstruktorów, instalatorów sanitarnych i elektrycznych, drogowców, technologów, akustyków i innych. Nasza pracownia jest wyposażona w profesjonalny sprzęt i legalne oprogramowanie.

DOTYCHCZASOWY DOROBEK I NAGRODY:

Nasze największe osiągnięcie to zadowolenie wielu inwestorów, którym projektowaliśmy i nadzorowaliśmy budowy domów jednorodzinnych. Jesteśmy również dumni z większych inwestycji, które nauczyły nas rzemiosła:

 • Budynek Auli dydaktyczno - widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej w Białymstoku. Projekt powstał we współpracy z pracownią Arkon Jan Kabac.
 • Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Spacerowej 8 w Białymstoku.
 • Budynek biurowy i zakład produkcyjny firmy Elektra w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą.
 • Pierwsze miejsce w konkursie na zespół budynków Ostrowieckiego Browaru Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zespole mieści się biblioteka miejska, galeria sztuki, pracownie artystyczne, teatr i sale kinowe.
 • Drugie miejsce w konkursie architektonicznym na siedzibę Galerii Arsenał w Białymstoku
 • I wiele innych...

ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ:

Anna Pszonak Meteor Architects
Anna Pszonak Meteor Architects
Anna Pszonak Meteor Architects
Anna Pszonak Meteor Architects