Wykłady, pokazy, imprezy okolicznościowe

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Akcja Kwitnące Serca

2019-05-23
Termin: 2019-02-14 - 2019-05-23
Stowarzyszenie Pro Salute organizuje Ogólnopolską Akcje Charytatywną na rzecz pozyskania funduszy na terapię i rehabilitację dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia Pro Salute pod nazwą KWITNĄCE SERCA.

Celem Akcji jest utworzenie jak największego ogólnopolskiego dywanu z serduszkowych kwiatów.
Z jednej strony akcja ma na celu wsparcie dzieci z dystrofią mięśniową i pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą, a z drugiej pozyskanie funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z dystrofią mięśniową.
Placówka/osoba prywatna, która wykona największy dywan (liczy się wymiar w m2, liczba kwiatów i liczba użytych serduszek) otrzyma tytuł Zwycięzcy, a koordynator akcji nagrodę indywidualną ufundowaną przez Partnerów Stowarzyszenia.
Dana placówka/osoba prywatna ma możliwość przekazania na konto dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia sumy zliczonej z ogólnej liczby kwiatów z serduszek (każdy kwiatek to jeden symboliczny grosz) – nr konta dzieci podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute: 71 1950 0001 2006 0038 7745 0004; Bank: IDEA BANK S.A.
Przekazana kwota może również pochodzić np. ze sprzedaży kwiatów z dywanu, części dywanu lub całego dywanu w ramach akcji/aukcji charytatywnych zorganizowanych przez daną placówkę.
Brak wpłaty na konto sumy zliczonej z ogólnej liczby kwiatów z serduszek (każdy kwiatek to jeden symboliczny grosz) nie wyklucza danej placówki z udziału w akcji.

Podsumowanie wymiaru dywanu kwiatów z serduszek, w metrach kwadratowych, odbędzie się 23.05.2019 o godz. 18:00 podczas uroczystej ceremonii otwarcia XIV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Życiodajna Śmierć” w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A oraz na portalu Facebook, w mediach i stronie internetowej Stowarzyszenia.

Regulamin akcji – ze wzorem robienia kwiatów, karta zgłoszenia, będzie dostępny na stronie www stowarzyszenia ( www.prosalute.com.pl ), w zakładce aktualności. Zgłoszenia udziału w akcji należy przesyłać na email - prosalute.akcje@wp.pl .

Zapraszamy także 9 marca do Galerii Handlowej Alfa w Białymstoku na akcję profilaktyczną Zakwitnij zdrowiem na wiosnę, podczas której będzie można spotkać się z przedstawicielami Stowarzyszenia i poćwiczyć układanie dywanu z kwitnących serc.

W godz. 10.00-17.00:
- bezpłatne badania i porady neurologów dziecięcych, specjalistów rehabilitacji medycznej, pielęgniarek, położnych, dietetyków, fizjoterapeutów, logopedów, kosmetologów,
- pokazy piewrszej pomocy,
- wspólne zabawy, ćwiczenia,
- loteria fantowa (każdy los wygrywa),
- tworzenie dywanu Kwitnących Serc!

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

Miejsce imprezy

Białystok